pondělí 11. září 2017

New incredible friends

Dnes jsme měli první hodinu angličtiny. Seznamujeme se s novými kamarády, kteří nás budou provázet v učebnicích Incredible English. Rozloučili jsme se s Mr. Fixitem i s Nortonem a čekají nás nová dobrodružství.

Dnes přišli na řadu naši panáčci - spolu s nimi jsme ve dvojicích zkoušeli dialogy a opakovali, co všechno už umíme říct anglicky. Byli tací, kteří se divili i těm nejjednodušším otázkám :) Ale tak to na začátku školního roku bývá...

Dostáváme se do tempa a zřejmě to bude ještě pár hodin, dní a možná i týdnů trvat. Takže, chce to trénovat, učit se, pouštět si nahrávky v počítači, sledovat YouTube v angličtině, dívat se na anglicky mluvené pohádky nebo poslouchat anglické písničky... Nebojte, nenechám vás v tom :)

Dnes jsme probírali řadové číslovky. Základní přehled jsme si zapsali do sešitu, najdete ho ale i na webu Help for English.

A jestli máte čas a chuť, můžete zkusit tyhle hry, ve kterých si řadové číslovky (ordinal numbers) procvičíte:
Klikněte na správný obrázek: http://www.softschools.com/math/ordinal_numbers/games/
Opičí hra - který svátek slavíme ve kterém měsíci? https://www.eslgamesplus.com/months-and-ordinal-numbers-esl-vocabulary-game-activity-online/Žádné komentáře:

Okomentovat