pátek 30. března 2018

Týden dětských ilustrací

Jeden celý březnový týden jsme se věnovali dětské ilustraci.

Ve skupinách, ve dvojicích i samostatně jsme zkoumali styly různých ilustrátorů, poznávali jsme jejich obrázky, četli si jejich životní příběhy, ale také jsme se vydali do Prahy na výstavu a v pátek jsme zažili besedu s dětskou ilustrátorkou Vendulou Hegerovou a autorkou knih Hankou Jelínkovou.

Podívejte se, co všechno jsme prožili:

Kdo najde jména ilustrátorů v knížkách? Známe některé ilustrátory i bez dívání? Které ilustrace se nám líbí a proč? V čem jsou dětské ilustrace specifické? To jsou některé otázky ze začátku týdne.

Na velkou roli papíru jsme v průběhu celého týdne doplňovali další a další ilustrátory:
Větší pozornost jsme zaměřili několika ilustrátorům: Cyrilu Boudovi, Adolfu Bornovi, Heleně Zmatlíkové, Vendule Hegerové, Josefu Ladovi, Radku Pilařovi a Zdeňku Milerovi.
Kdo doplní na velké papíry odpovědi na otázky? Může kdokoliv, kdo právě chce nebo ví...
Tady jsou výsledky z konce druhého dne. Co je specifické pro p. Boudu nebo Borna?A co Josef Lada? Toho známe všichni - přesto jsme se mnohé další dozvěděli.
A co jsme nezjistili ve třídě, našli jsme na výstavě Sedmičky Josefa Lady v Tančícím domě.

Zastavili jsme se i v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Po krátké přednášce jsme listovali knížkami a někdo se i začetl...


A další den zpátky do práce. Zvládneme třeba dokreslit půlku ilustrace? Zkusíme to.
Pracujeme i na plakátech a představíme ilustrátora ostatním skupinám.


Hanka Jelínková přivedla s sebou do školy i svého psa Šerifa. Nevěděli jsme, že umí věšet prádlo! Ale že byl předlohou pro knížky, to bylo víc než jasné :)Vendulu Hegerovou a její ilustrace dobře známe z časopisů a knížek. Bylo fajn si pod jejím vedením vyzkoušet práci kreslíře.Týden byl plný aktivit a myslím, že si ho všichni dosyta užili. Tak zase příště u nějakého jiného tématu :)

Žádné komentáře:

Okomentovat