úterý 24. dubna 2018

Práce v centrech aktivit: Staré pověsti české

Centra aktivit byla tentokrát zaměřena na staré pověsti české. Přibylo výtvarné centrum, naopak od matematiky jsme si odpočinuli.

Pojďte se s námi vydat na krátkou procházku našimi třemi dny, kdy to u nás žilo Přemyslem Oráčem, Libuší nebo rytíři z Blaníku.

Tentokrát se úplně nepodařilo dát dohromady skupiny, které by bezproblémově spolupracovaly - měli jsme proto příležitost znovu oprášit pravidla komunikace, zaměřit se na to, co nám při práci pomůže a mluvit o tom, jaké to je, když v centru potkáte někoho, kdo není váš nejlepší kamarád. Bylo to sice náročné, ale stálo to za to!
Skupina výtvarníků měla za úkol vytvořit komiks na text o Svatoplukovi. Také graficky ztvárňovala věty a zdobila písmena.Další měli za úkol nakreslit erb svého města nebo obce - pomohla jim technika a třídní počítač nebo tablet.V centru čtení a psaní jsme porovnávali české pověsti psané Aloisem Jiráskem a moderními autory. Nebylo to úplně jednoduché.

Psali jsme otázky na tělo Aloisi Jiráskovi - není to vůbec snadné!
Začetli jsme se i do pověstí Ivana Olbrachta.Práce bylo plno, ale při hodnocení center jsme se shodli na tom, že nás to moc bavilo!

1 komentář: