neděle 13. května 2018

Co když se to nepovede?

Ve výtvarném bloku zažíváme všelijaká dobrodružství. Tenhle pátek jsme si zkusili, jak ztvárnit lidskou postavu. Resp. jak vytvořit z kartonu naši třídu.

Nebylo to úplně jednoduché. Museli jsme prozkoumat, jak dlouhé máme ruce, nohy, kolikrát se nám hlava vejde do těla, jak to vlastně s těmi lidskými proporcemi je. Když jsme se shodli, vystříhali jsme z kartonu sami sebe. A pak už nastala hra, kde jsme se vyřádili a zkoušeli nejrůznější triky, cviky a postoje.
Zkusili jsme frotáž - naše postavičky jsme uhlem nebo rudkou vytlačili na pauzák. Teprve ve dvojicích nebo skupinách se ale daly dělat věci!


Z našich těl se daly dělat pěkné larvičky a zvládli jsme se zakuklit jako malí broučci nebo miminka.
Pak jsme zkoušeli tisk. Nejprve si každý zkusil techniku tisku z výšky na své postavičce - a bez pozadí.
A pak jsme zkusili společnou práci. Věděli jsme, že jdeme do náročné akce - každá postavička měřila kolem 25 cm - a bylo nás patnáct :) Bez satinýrky nebo jiného typu tiskařského lisu jsme si byli vědomi toho, že se TO NEPOVEDE. Děti k akci ale přistoupily s tím, že nám jde o proces, ne o výsledek. Byla jsem překvapená, s jakou vervou do práce šly, i když jsme si nikdo nebyl jistý výsledkem.Na chodbě jsme celý obraz přetřeli černou barvou, zaváleli a zašlapali :)

Už třetí otisk vypadal docela dobře. Sice to není jako ze studia, ale nám se naše vytisknutá třída moc líbila.A dětem se ještě víc líbila MATRICE-NEMATRICE, kterou vyrobili na závěr :)


Myslím, že jsme si to všichni moc užili (i když jsme se nevraceli domů úplně čistí) :)

Žádné komentáře:

Okomentovat